KIEROWNIK KOLONII:

Maciej Barczyński

Licencjonowany coach ICC, terapeuta, specjalista ds. uzależnień, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, mediator rodzinny, prezes Fundacji Kierunek Rozwój.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowego Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Mam za sobą też liczne licencjonowane kursy m.in. mediatora rodzinnego i coachingu ICC Internetional Coaching Community.

Od 19 lat prowadzę terapię indywidualną i grupową. Konsultacje i diagnostykę młodzieży i dorosłych w zakresie uzależnień (behawioralne – komputer, telefon, gry komputerowe itp., alkohol, narkotyki i inne), współuzależnienia oraz konsultacje wychowawcze dla rodziców. Od 5 lat prowadzę sesje coachingowe i lifecoachingowe. Jako trener prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu: profilaktyki uzależnień, przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, kontaktu z klientem, psychoedukacji, wypalenia zawodowego, podstawowych umiejętności psychologicznych (stres, komunikacja, asertywność) itp. Prowadzę coroczne edycje Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych dla studentów i absolwentów wyższych uczelni oraz Stażu Terapeutycznego – Uzależnienia, Współuzależnienie, DDA dla studentów uczelni psychologicznych.

W latach 1997 –2001, byłem kierownikiem Poradni Rodzinnej i Poradni dla Dzieci i Młodzieży „Dziupla” przy Centrum Odwykowym na ulicy Zgierskiej 18a w Dzielnicy Praga Południe, gdzie prowadziłem terapię uzależnień dla osób dorosłych i młodych dorosłych, grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, terapię dla osób współuzależnionych i DDA. Od 2001 – 2007 byłem członkiem zarządu a od 2005-2007 Prezesem Stowarzyszenia OPTA. Od 2001 jako szef Zespołu Szkolnego realizowałem program profilaktyki uzależnień „Zanim Spróbujesz”, wykłady i warsztaty dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i rodziców. Do tej pory przeprowadziłem ponad 5 000 godzin szkoleniowych, terapeutyczno- konsultacyjnych i coachingowych.

Od kilku lat jestem kierownikiem kolonii dla dzieci o profilu profilaktyczno-rozwojowym, lubię wspierać dzieciaki w odkrywaniu ich mocnych stron i pasji 🙂 Kadra z którą wyjeżdżam to osoby sprawdzone, z z kilku i kilkunastoletnim doświadczeniem wychowawców kolonijnych, nauczycieli, trenerów corocznie doskonalących swoją wiedzę i umiejętności na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą. Wszyscy wychowawcy mają ukończone szkolenia z zakresu prowadzenia zajęć profilaktycznych i rozwojowych w wybranym nurcie, część trenerów prowadzi na co dzień zajęcia w szkołach m.in. z zakresu emocji, współpracy w grupie, kreatywności czy profilaktyki przemocy lub uzależnień.

 

WYCHOWAWCY:

 

Magdalena Kulińska – wychowawca grupy o profilu: Mindfulness i joga

Psycholog, trenerka Komunikacji opartej na Empatii, certyfikowana nauczycielka programu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approaches.

Z wykształcenia jestem psychologiem, absolwentką  Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż oraz certyfikowanym nauczycielem programu  MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approaches . Obecnie podążam ścieżką szkolenia nauczycielskiego Mindfulness Association w Polsce. Ukończyłam też szkolenie dla nauczycieli mindfulness pracujących z dziećmi i młodzieżą Mindfulness Educator Essentials (Mindful Schools). Medytacja jest moim przewodnikiem w rozwoju osobistym i najlepszym sposobem kontaktu ze sobą. Dlatego wspieram rozwój i wiedzę na temat Uważności i Empatii poprzez warsztaty i spotkania z ludźmi. Wierzę, że dzięki kształtowaniu tych umiejętności możemy wpływać na jakość naszego życia i na jakość relacji z innymi.

Prywatnie jestem mamą gromadki dzieci, wychowawcą dzieci i młodzieży w duchu partnerstwa i empatii. Kocham kontakt z przyrodą i uwielbiam się śmiać.

 

Paulina Osienicka – wychowawca grupy o profilu: Mindfulness i joga

Psycholog, trener umiejętności psychologicznych, psychoterapeutka w procesie szkolenia.

Z wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem, absolwentką psychologii klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Współpracuję m.in. z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną prowadząc warsztaty intensywnej nauki i twórczości. Obecnie realizuję projekt „Warszawski model wspomagania szkół i przedszkoli jako przykład systemowego rozwiązania dla obszarów metropolitalnych” prowadząc warsztaty i konsultacje dla nauczycieli. Jestem członkiem zespołu trenerskiego Fundacji Kierunek Rozwój, prowadząc warsztaty profilaktyczne w warszawskich szkołach.

Na co dzień pracuję też jako pedagog w szkole, a od ponad 10 lat, z olbrzymią przyjemnością, towarzyszę dzieciom na wyjazdach kolonijnych. Od ponad 10 lat pochłania mnie też joga, którą dzielę się z podopiecznymi, kolonistami i uczniami. Zwieńczeniem pracy jest udział w finale konkursu „Talent Woli” w kategorii „Nauczyciel z wolą do…” m.st. Warszawy.

 

Jagoda Krogulska – wychowawca grupy o profilu: Kreatywność i Rozwój

Psycholog i trener umiejętności psychologicznych.

Jestem studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, gdzie pogłębiam wiedzę w zakresie psychologii dziecięcej i treningu twórczości. Należę do zespołu trenerskiego Fundacji Kierunek Rozwój, współprowadząc warsztaty z profilaktyki uzależnień i przemocy z dziećmi i młodzieżą.

Na co dzień udzielam się również jako wolontariuszka w Fundacji Scolar, gdzie pracuje z dziećmi autystycznymi w wieku 2-8 lat.

W 2016 roku w ramach praktyk pomagałam w organizacji i współprowadziłam Trening Umiejętności Społecznych w Przystani Psychologicznej dla dzieci w wieku 7-9 lat i 13-15 lat.

Swoją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi i młodzieżą. Na zajęciach najważniejsze jest dla mnie by panowała przyjazna atmosfera a dzieci były otwarte na drugiego człowieka i w pełni go akceptowały. Dzięki temu wszyscy czują się komfortowo i bezpiecznie  co wpływa na jakość toczonych się rozmów i przekazywanych informacji przez trenera. Jestem miłośniczką psychologii kreatywnej, twórczego rozwiązywania problemów i treningu kreatywności, dlatego też na moich zajęciach nigdy nie brakuje ćwiczeń i zabaw opartych na twórczości młodych ludzi.

Prywatnie jestem młodą, energiczną, troskliwą mamą 3 letniej Zosi. W wychowaniu stawiam głównie na miłość, wyrozumiałość, cierpliwość i konsekwencję. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

GALERIA ZDJĘĆ

ZGŁOSZENIA I CENNIK