Maciej Barczyński – Prezes Fundacji Kierunek Rozwój, specjalista ds. uzależnień, terapeuta, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, mediator rodzinny, licencjonowany coach ICC

Absolwent Studium Pomocy Psychologicznej, Studium Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychologii Zdrowia. Licencjonowany Coach ICC. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, konsultacje i diagnostykę młodzieży i dorosłych w zakresie uzależnień (alkohol, narkotyki, komputer i in.), współuzależnienia. Prowadzi sesje coachingowe i lifecoachingowe. Szkolenia dla Zespołów Interdyscyplinarnych z projektu EFS Silni – Pomocni – Skuteczni dla większości Dzielnic Warszawy (urzędnicy państwowi, policja, straż miejska, kuratorzy rodzinni, sądowi, lekarze, pracownicy socjalni, nauczyciele) z zakresu: profilaktyki uzależnień, przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, kontaktu z klientem, psychoedukacji, wypalenia zawodowego, podstawowych umiejętności psychologicznych (stres, komunikacja, asertywność) itp. Szkolenia ze środków EFS dla OPS Targówek z zakresu pracy z klientem uzależnionym, bezdomnym, bezrobotnym, stresem, komunikacji, pracy z grupą, interwencje kryzysowe. Koordynuje projekty, prowadzi nad nimi merytoryczny nadzór. Prowadzi też konferencje i seminaria. Przeprowadził badania diagnostyczne dotyczące zagrożeń społecznych w Dzielnicach Wawer i Wesoła na zlecenie Wydziałów Spraw Społecznych i Zdrowia. Od 2011 roku prowadzi „Staż Terapeutyczny – uzależnienia,współuzależnienie, DDA” oraz „Szkołę Trenerów Profilaktyki.” Ponadto organizuje kolonie wypoczynkowe dla dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. W latach 1997 –2001 kierownik Poradni Rodzinnej i Poradni dla Dzieci i Młodzieży „Dziupla” przy Centrum Odwykowym, w latach 2001 – 2007 członek zarządu, a od 2005 do 2007 Prezes Stowarzyszenia OPTA. Od 2001 roku szef Zespołu Szkolnego realizującego program profilaktyki uzależnień „Zanim Spróbujesz”. Od października 2007 właściciel firmy szkoleniowej Centrum Profilaktyki i Psychoedukacji Szkolnej. Od kwietnia 2010 prezes Fundacji Kierunek Rozwój. Autor programu profilaktycznego – „Kierunek Rozwój” szef Zespołu Szkolnego prowadzącego zajęcia profilaktyczne dla wszystkich typów i rodzajów szkół na terenie m.st Warszawa. Łącznie przeprowadził ponad 3000 godzin szkoleniowych.

 

Ewelina Rechimbach – Psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego

Certyfikowana psychoterapeutka (analityk grupowy IGA „Rasztów”), trenerka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, Studium Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutycznego oraz Szkole Trenerów Dramy. Od 15 lat prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dla dorosłych w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuje się w pomocy terapeutycznej dla osób: borykających się z lękami, depresją i trudnościami w relacjach, przeżywających kryzysy życiowe i doświadczających przemocy oraz DDA. Obecnie prowadzi praktykę prywatną oraz współpracuje z Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia SZPZLO Warszawa Wawer.

  
Aldona Żejmo-Kudelska – trener PTP, specjalista w szkoleniach dramowo-teatralnych

Trener warsztatu rekomendowany przez PTP, absolwentka IPSiR UW.  Absolwentka kursów i szkoleń dramowo-teatralnych prowadzonych przez Cardboard Citizens, British Association of Dramatherapists (Londyn) oraz Johna Somersa. Od 2002 roku współtwórczyni i realizatorka wielu projektów dramowo-teatralnych prowadzonych z młodzieżą i społecznościami lokalnymi. Wykładowca Szkoły Trenerów Dramy. Autorka artykułów na temat dramy, współorganizatorka dwóch Międzynarodowych Konferencji Dramowych (2003 i 2007). Fundator i Prezes Drama Way Fundacji Edukacji i Kultury. We współpracy z Fundacją Kierunek Rozwój prowadzi warsztaty z metody dramy w ramach: Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych.

 

Dorota Szymonik – filozofka, muzykolożka, specjalistka od głosu ludzkiego

Prowadzi coaching i terapię oparte na pracy z głosem. Ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Wokalną im. J. Wasowskiego w Warszawie. Absolwentka Programu Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji, pracy z głosem i ciałem, asertywności, wystąpień publicznych i inne. Więcej informacji na stronie www.dorotaszymonik.pl. We współpracy z Fundacją Kierunek Rozwój prowadzi warsztaty z emisji głosu w ramach: Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych.

 

Julia Marcinowska – Specjalista ds. projektów, trener rozwoju osobistego, mediator

Z wykształcenia socjolog – specjalista ds. małżeństwa i rodziny Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka kursu trenerskiego I stopnia Fundacji 11 Muz, absolwentka rocznego kursu Studium Integralnego Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, obecnie w trakcie certyfikacji Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych Fundacji Kierunek Rozwój. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji UW obecnie pracuje jako ko-mediator w Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów WPiA UW. Członek zespołu trenerskiego Fundacji Kierunek Rozwój, szczególnie z obszaru rozwoju osobistego, empatycznej komunikacji Porozumienia Bez Przemocy (tzw. Nonviolent Communication), rozwiązywania konfliktów, profilaktyki przemocy i profilaktyki uzależnień. Uwielbia bycie z ludźmi i dla ludzi, towarzysząc im w ich wewnętrznym rozwoju i odkrywaniu siebie. Pasjonatka samorozwoju, pieszych wędrówek po górach, sportów zimowych oraz jazdy na rowerze 🙂


Joanna Kosińska
– trenerka, coach

Trenerka z dyplomem Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Prowadzi warsztaty z zakresu: konstruktywnej komunikacji opartej na zasadach Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), pracy z przekonaniami, odkrywania wewnętrznej siły i autentyczności oraz redukcji stresu z wykorzystaniem technik uważności. Współwłaścicielka Empatii dla Zmiany, współpracuje z Fundacją Kierunek Rozwój oraz Strefą Myśli Rozwoju dla Biznesu. Dyplomowany Coach Praktyk Biznesu Norman Benett Academy, kursu akredytowanego przez EMCC. Specjalizuje się w coachingu, którego sednem są potrzeby, a efektem głęboka i trwała zmiana. Współtwórczyni autorskigo programu coachingowo-dietetycznego dla kobiet Metamorfoza. Przez ponad dwanaście lat pracowała w instytucjach finansowych. Obecnie łączy swoje doświdczenia biznesowe z praktyką rozwoju osobistego. Pracuje z ludźmi i dla ludzi, towarzysząc w zmianie, budowaniu dobrostanu, harmonii i radości życia.