SZKOŁA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH

VI EDYCJA

Fundacja Kierunek Rozwój

i CUD GROCHÓW Studio Rozwoju i Edukacji

zaprasza do udziału w kolejnej edycji

STWUP – Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych

 

Szkoła Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych profesjonalnie przygotuje Cię doprowadzenia zajęć warsztatowych i szkoleniowych dla wszystkich typów i rodzajów grup. Proponujemy zajęcia prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem technik, narzędzi i form pracy, którymi posługujemy się w naszej pracy szkoleniowo – warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Poznasz specyfikę pracy z grupą, specyfikę rozwojową poszczególnych grup wiekowych, nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące budowania scenariuszy, poznasz metody, formy, techniki pracy z grupą oraz psychospołeczne czynniki warunkujące różnorodne zachowania uczestników grup. Poszerzysz swój warsztat trenerski o elementy własnego rozwoju osobistego, np. praca z głosem, uczestnictwo w rocznym procesie grupowym. Poprzez praktykę nabędziesz doświadczeń niezbędnych w pracy trenerskiej, pozyskasz nowe umiejętności czyniące pracę trenera atrakcyjną, efektywną, twórczą i satysfakcjonującą, zarówno dla Ciebie jaki i Twoich odbiorców.

DOŁĄCZ DO GRONA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH!

 

Co daje ukończenie naszej Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych poza w/w aspektami?

 • dla wszystkich osób, które ukończą STWUP możliwość umieszczenia najciekawszych pomysłów na scenariusze, nowe techniki, narzędzia, metody pracy w naszej ofercie szkoleniowej.
 • możliwość współpracy z Fundacją lub ośrodkiem CUD Grochów, zarówno trenerskiej, jak również woluntarystycznej, asystenckiej.
 • poznanie nowych ludzi, idei, pomysłów na własny rozwój, zarówno zawodowy jak i osobisty.
 • możliwość skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji, zarówno dotyczących STWUP, jak i konsultacji lifecoachingowych w czasie trwania Szkoły.
DLA WYBRANYCH UCZESTNIKÓW MOŻLIWOŚĆ PRACY W NASZYM ZESPOLE TRENERSKIM !

 

PROGRAM SZKOŁY:

 1. Teoria (12 warsztatów – 200 godzin szkoleniowych)
 • Warsztat integracyjny – 20h
 • Pojęcie grupy – rodzaje, typy grup, różnice (grupy szkoleniowe, terapeutyczne, itp.) – 14h
 • Trener – podstawy pracy, cechy, specyfika pracy trenerskiej – 16h
 • Specyfika pracy warsztatowej – proces grupowy, role, diagnoza, techniki, narzędzia – 42h
 • Drama – metoda pracy z grupą – 13h
 • Praca z głosem – głos jako narzędzie pracy trenerskiej – 13h
 • Konstruowanie scenariuszy, tematy w pracy szkoleniowo – warsztatowej (m.in. profilaktyka przemocy i uzależnień, asertywność, komunikacja, Porozumienie Bez Przemocy) umiejętności psychospołeczne – 40h
 • Specyfika rozwojowa, dobór tematyki – 14h
 • Trudne sytuacje szkoleniowe, elementy superwizji – 14h
 • Standardy i etyka pracy trenerskiej – 14h
 1. Praktyka (40 godzinobserwacja, współprowadzenie, superwizja)
 • Obserwacje – 20h
 • Możliwość współprowadzenia – 10h
 • Superwizja – 10h

*możliwość indywidualnego rozplanowania godzin praktycznych i ich realizacja zależy od uczestnika, dla chętnych możliwość zwiększenia liczby godzin praktycznych

 1. Indywidualne konsultacje z prowadzącymi – wg potrzeb uczestników

Zakres tematyczny i godzinowy zajęć teoretycznych spełnia wymogi PTPu i umożliwia ubieganie się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

NABÓR:

Wypełniony i przesłany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na adres m.barczynski@kierunekrozwoj.org, plus konsultacja indywidualna. Formularz do pobrania na stronie pod linkiem.

Uczestnicy:

Absolwenci lub studenci kierunków psychologicznych, pedagogicznych, humanistycznych lub innych chcących pracować w przyszłości z grupą, inne osoby dorosłe chcące rozszerzyć swój warsztat w pracy z grupą.

Miejsce:

CUD Grochów – Studio Rozwoju i Edukacji, ul. Osowska 84a, Warszawa Praga Południe

 

PROWADZĄCY:

Maciej Barczyński szef STWUP – właściciel CPPS i prezes Fundacji Kierunek Rozwój. Specjalista ds. uzależnień, terapeuta, mediator rodzinny , licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany coach ICC, prowadzi zajęcia profilaktyczne , terapeutyczne , interdyscyplinarne od 1997 roku. Do tej pory przeprowadził wraz z Zespołem ponad kilka tysięcy warsztatów z zakresu profilaktyki zarówno w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych we wszystkich dzielnicach m. st. Warszawy, a także w wielu miastach w Polsce.

Julia Marcinowska – Z wykształcenia socjolog i mediator rodzinny– specjalista ds. małżeństwa i rodziny Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka kursu trenerskiego I stopnia Fundacji 11 Muz, absolwentka rocznego kursu Studium Integralnego Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, absolwentka Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych Fundacji Kierunek Rozwój. Założycielka i właścicielka CUD Grochów – Studio Rozwoju i Edukacji.

Dorota Szymonik – (warsztat pracy z głosem) filozofka, muzykolożka, trenerka, specjalistka do spraw komunikacji. Ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Wokalną im. J. Wasowskiego w Warszawie. Absolwentka Programu Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji, pracy z głosem i ciałem, asertywności, wystąpień publicznych i inne.

Aldona Żejmo – Kudelska – Trener warsztatu rekomendowany przez PTP, absolwentka IPSiR UW. Absolwentka kursów i szkoleń dramowo-teatralnych prowadzonych przez Cardboard Citizens, British Association of Dramatherapists (Londyn) oraz Johna Somersa. Wykładowca Szkoły Trenerów Dramy. Prezeska Drama Way

 

CZAS TRWANIA:

maj 2017 – kwiecień 2018, pierwsze lub drugie weekendy miesiąca (lub inne – do ustalenia w czasie naboru – daty pierwszych 3 zjazdów ustalone odgórnie ze względów organizacyjnych):

I zjazd: 6-7 maj

II zjazd: 3-4 czerwiec

soboty (godz. 9 – 17),

niedziele (godz. 9 – 17).

Praktyki: terminy do ustalenia podczas trwania Szkoły.

 

START: Ruszamy przełom września i października. Konkretny termin pojawi się na stronie niebawem.

 

INWESTYCJA:

 • 4400 zł – dla osób wpłacających jednorazowo pełną kwotę,
 • 4600 zł – dla osób wpłacających w dwóch ratach: (2 x 2300zl),
 • 4800 zł – dla osób wpłacających miesięcznie: 400 zł (płatne do 10-go każdego miesiąca)

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto Fundacji. Zaliczka jest zwrotna do 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, po tym czasie przepada. Wszystkie wpłaty należy wnosić na rachunek bankowy lub gotówką.

Fundacja Kierunek Rozwój

RaiffeissenPOLBANK 45 1750 0012 0000 0000 2755 8836

Tytuł przelewu: STWUP – Imię i Nazwisko uczestnika

 

PYTANIA I KONTAKT:

Maciej Barczyński – trener prowadzący

tel. 608 054 878,

mail: m.barczynski@kierunekrozwoj.org,

www.kierunekrozwoj.org

 

 

ZAPRASZAMY!!!

DOŁĄCZ DO GRONA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH!

WYŚLIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY