SZKOŁA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH

VII EDYCJA ROZSZERZONA – Holistyczne podejście do pracy z grupą

Fundacja Kierunek Rozwój

i CUD GROCHÓW Studio Rozwoju i Edukacji

zaprasza do udziału w kolejnej edycji

STWUP – Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych

UWAGA! MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA STYPENDIUM!!!

 

Naszą ideą jest holistyczny rozwój człowieka w obszarze CIAŁA – UMYSŁU – DUSZY. Chcemy aby osoba przygotowująca się do zawodu trenera mogła oprócz konkretnych narzędzi i umiejętności trenerskich, także poprzez własny rozwój doświadczyć holistycznego podejścia do jednostki.

W związku z tym kolejną najbliższa edycję STWUP rozszerzamy o nowe treści!

Szkoła Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych profesjonalnie przygotuje Cię do prowadzenia zajęć warsztatowych i szkoleniowych dla wszystkich typów i rodzajów grup. Proponujemy zajęcia prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem technik, narzędzi i form pracy, którymi posługujemy się w naszej pracy szkoleniowo – warsztatowej. Na zajęciach poznasz specyfikę pracy z grupą, specyfikę rozwojową poszczególnych grup wiekowych, nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące budowania scenariuszy, poznasz metody, formy, techniki pracy z grupą poznasz psychospołeczne czynniki warunkujące różnorodne zachowania uczestników grup. Poszerzysz także swój warsztat trenerski o elementy własnego rozwoju osobistego m.in. uczestnictwo w rocznym procesie grupowym, praca z głosem, trening redukcji stresu oparty na uważności – elementy mindfulness, praca z ciałem, rozwój intuicji poprzez ruch, ekspresję twórczą, malowanie. Poprzez praktykę nabędziesz doświadczeń niezbędnych w pracy trenerskiej, pozyskasz nowe umiejętności czyniące pracę trenera atrakcyjną, efektywną, twórczą i satysfakcjonującą zarówno Ciebie jak i Twoich odbiorców.

DOŁĄCZ DO GRONA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH!

 

Co daje ukończenie naszej Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych poza w/w aspektami?

 • dla wszystkich osób, które ukończą STWUP możliwość umieszczenia najciekawszych pomysłów na scenariusze, nowe techniki, narzędzia, metody pracy w naszej ofercie szkoleniowej.
 • możliwość współpracy z ośrodkiem CUD Grochów lub Fundacją Kierunek Rozwój zarówno trenerskiej jak również wolontarystycznej, asystenckiej i innej.
 • poznanie nowych ludzi, idei, pomysłów na własny rozwój, zarówno zawodowy jak i osobisty.
 • doświadczenie na własnej skórze różnych metod i form pracy w holistycznym podejściu do rozwoju człowieka.
 • możliwość skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji, zarówno dotyczących STWUP, jak i konsultacji lifecoachingowych w czasie trwania Szkoły.
DLA WYBRANYCH UCZESTNIKÓW MOŻLIWOŚĆ PRACY W NASZYM ZESPOLE TRENERSKIM !

 

PROGRAM SZKOŁY:

 1. Teoria (12 warsztatów – 200 godzin szkoleniowych)
 • Warsztat integracyjny – 20h
 • Pojęcie grupy – rodzaje, typy grup, różnice (grupy szkoleniowe, terapeutyczne, itp.) – 14h
 • Trener – podstawy pracy, cechy, specyfika pracy trenerskiej – 14h
 • Specyfika pracy warsztatowej – proces grupowy, role, diagnoza, techniki, narzędzia – 42h
 • Holistyczne podejście do pracy z grupą – m.in. praca z ciałem, z oddechem, z głosem, intuicyjny ruch, malowanie, techniki relaksacyjne, mindfulness – 28h
 • Konstruowanie scenariuszy, tematy w pracy szkoleniowo – warsztatowej, umiejętności psychospołeczne – 40h
 • Specyfika rozwojowa, dobór tematyki – 14h
 • Trudne sytuacje szkoleniowe, elementy superwizji – 14h
 • Standardy i etyka pracy trenerskiej – 14h
 1. Praktyka (ok 40 godzin)
 • Obserwacje
 • Możliwość współprowadzenia
 • Superwizja

*możliwość indywidualnego rozplanowania godzin praktycznych. Ich realizacja i ilość godzin zależy od chęci i możliwości własnych uczestnika.

 1. Indywidualne konsultacje z prowadzącymi – wg potrzeb uczestników

Zakres tematyczny i godzinowy zajęć teoretycznych spełnia wymogi PTPu i umożliwia ubieganie się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

NABÓR:

Wypełniony i przesłany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na adres kontakt@cudgrochow.pl, plus konsultacja indywidualna. Formularz do pobrania na stronie pod linkiem.

Uczestnicy:

Absolwenci lub studenci kierunków psychologicznych, pedagogicznych, humanistycznych lub innych chcących pracować w przyszłości z grupą oraz inne osoby dorosłe chcące rozszerzyć swój warsztat w pracy z grupą.

Miejsce:

CUD Grochów – Studio Rozwoju i Edukacji, ul. Osowska 84a, Warszawa Praga Południe

 

PROWADZĄCY:

Maciej Barczyński szef STWUP – właściciel CPPS i prezes Fundacji Kierunek Rozwój. Specjalista ds. uzależnień, terapeuta, mediator rodzinny , licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany coach ICC, prowadzi zajęcia profilaktyczne , terapeutyczne , interdyscyplinarne od 1997 roku. Do tej pory przeprowadził wraz z Zespołem ponad kilka tysięcy warsztatów z zakresu profilaktyki zarówno w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych we wszystkich dzielnicach m. st. Warszawy, a także w wielu miastach w Polsce.

Julia Marcinowska – Z wykształcenia socjolog i mediator rodzinny– specjalista ds. małżeństwa i rodziny Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka kursu trenerskiego I stopnia Fundacji 11 Muz, absolwentka rocznego kursu Studium Integralnego Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, absolwentka Szkoły Trenerów Warsztatów Umiejętności Psychospołecznych Fundacji Kierunek Rozwój. Założycielka i właścicielka CUD Grochów – Studio Rozwoju i Edukacji.

Dorota Szymonik – (warsztat pracy z głosem) filozofka, muzykolożka, trenerka, specjalistka do spraw komunikacji. Ukończyła Wydział Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, Muzykologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Szkołę Wokalną im. J. Wasowskiego w Warszawie. Absolwentka Programu Pomocy Psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu komunikacji, pracy z głosem i ciałem, asertywności, wystąpień publicznych i inne.

Magdalena Kulińska – trenerka komunikacji opartej na empatii, certyfikowana nauczycielka mindfulness w metodzie MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) przez niemiecki Institute of Mindfulness  Based Approaches oraz absolwentka kursu Mindful Educator Essentials organizowanego przez fundację Mindful Schools/ USA. Z wykształcenia psycholog społeczny. Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Oraz inni trenerzy Fundacji Kierunek Rozwój i CUD Grochów. Więcej o naszym zespole znajdziesz na: http://cudgrochow.pl/o-nas/zespol/

 

CZAS TRWANIA:

 • luty 2019 – styczeń 2020
 • trzecie lub czwarte weekendy miesiąca
 • daty pierwszych 5 zjazdów zostały ustalone odgórnie ze względów organizacyjnych:
  • 23-24.02
  • 23-24.03
  • 27-28.04
  • 25-26.05
  • 29-30.06
 • pozostałe terminy do ustalenia w czasie naboru lub w trakcie pierwszego zjazdu
 • soboty (godz. 9-17),
 • niedziele (godz. 9-17)
 • terminy praktyk do ustalenia podczas trwania Szkoły.

 

 

START: 23-24 lutego 2019

 

INWESTYCJA:

 • 4400 zł – dla osób wpłacających jednorazowo pełną kwotę,
 • 4600 zł – dla osób wpłacających w dwóch ratach: (2 x 2300zl),
 • 4800 zł – dla osób wpłacających miesięcznie: 400 zł (płatne do 10-go każdego miesiąca)

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto Fundacji. Zaliczka jest zwrotna do 1 luego 2019, po tym czasie przepada. Wszystkie wpłaty należy wnosić na rachunek bankowy lub gotówką.

Fundacja Kierunek Rozwój

RaiffeissenPOLBANK 45 1750 0012 0000 0000 2755 8836

Tytuł przelewu: STWUP – Imię i Nazwisko uczestnika

 

UWAGA NIESPODZIANKA!

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA STYPENDIUM!!!

Absolwent jednej z poprzednich edycji naszej Szkoły Trenerów, zaoferował 1000 zł STYPENDIUM dla jednego z uczestników nowego naboru. My dołożyliśmy drugi 1000 zł, czyli jedna osoba może zapłacić za STWUP 2000zł MNIEJ! To prawie -50% ceny regularnej!!!

Co trzeba zrobić by uzyskać taki bonus?

 1. Polub i udostępnij nasze wydarzenie na FB.
 2. Zaproś jak największą ilość osób na bieżącą edycję STWUP – możesz udostępniać zarówno link do naszej strony czy wydarzenie/posty na FB.
 3. Twoi znajomi, który w procesie rekrutacji powołają się na Ciebie i zdecydują się na udział w STWUP (prześlą formularz zgłoszeniowy i wpłacą zaliczki) będą liczyć się do Twojej zniżki!
 4. Osoba, która zaprosi najwięcej uczestników – otrzyma STYPENDIUM 2000zł zniżki od ceny regularnej! Ważne! Stypendium obowiązuje przy zaproszeniu do udziału w STWUP min. 2 osób.

Oprócz tego, dla każdego, kto zaprosi kolejnego uczestnika do tej edycji, otrzyma bonus w postaci jednorazowej zniżki w wysokości 200 zł za osobę. Promocje nie łączą się!

 

PYTANIA I KONTAKT:

Maciej Barczyński – trener prowadzący

tel. 608 054 878,

mail: m.barczynski@kierunekrozwoj.org,

www.kierunekrozwoj.org

 

 

ZAPRASZAMY!!!

DOŁĄCZ DO GRONA TRENERÓW WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH!

WYŚLIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY