Jak zgłosić dziecko na kolonie?

Przejdź do zakładki ZGŁOSZENIA I CENNIK.

 

 

Informacje organizacyjne

 • Dwa turnusy do wyboru: 5-15.08.2018 – dzieci 13-17 lat i 15-25.08.2018 – dzieci 6-12 lat.
 • Program kolonii zakłada rozwój dziecka w obszarze sportu, jogi i mindfulness oraz kreatywności i rozwoju osobistego.
 • Rodzice lub opiekunowie zobowiązują się do punktualnego przyprowadzenia uczestnika na miejsce wyjazdu oraz do odebrania go po powrocie z miejsca zbiórki. Jeżeli odbiór osobisty dziecka nie jest możliwy osobiście, Rodzic/Opiekun prawny jest zobowiązany do napisania imiennego upoważnienia osobie odbierającej dziecko. Osoba odbierająca dziecko ma obowiązek przekazania upoważnienia wychowawcy/kierownikowi kolonii.
 • Jeżeli Uczestnik zażywa lekarstwa lub wymaga szczególnej opieki zdrowotnej lub żywieniowej (choroby przewlekłe, uczulenia itp.) należy to uwzględnić to w karcie kwalifikacyjnej oraz załączyć dokładną instrukcję dawkowania leków wraz z lekami, które zostaną przekazane do pielęgniarki ośrodka.
 • Uczestnik nie może samodzielnie zażywać leków, wszelkie lekarstwa wraz z dokładną instrukcją dawkowania muszą być przekazane wychowawcom lub kierownikowi kolonii bezpośrednio przed wyjazdem dziecka. Wszystkie leki ogólnodostępne (przeciwbólowe, na przeziębienie, witaminy itp.) zapewnia Organizator. Rodzice/Opiekunowie prawni są proszeni o nie wyposażanie dziecka w indywidualną apteczkę z lekami.
 • Jeżeli dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną Rodzice/Opiekunowie prawni są zobowiązani podać dziecku odpowiedni lek przed podróżą. Orientacyjny czas dojazdu do ośrodka to 3h.
 • Organizator imprezy zaleca przekazanie środków finansowych dziecka tzw. kieszonkowe z rozpisaną kwotą, do depozytu wychowawcy (dotyczy dzieci klas I-III szkoły podstawowej). Rodzice dzieci starszych proszeni są o pisemną deklarację kwoty przekazanej dziecku do wychowawcy grupy.
 • Uczestnik jest proszony o niezabieranie żadnego sprzętu elektronicznego typu: psp, konsole, gry komputerowe, tablety, laptopy, mp3 itp.
 • Telefony komórkowe mogą być zabierane tylko na własną odpowiedzialność Uczestnika. Kontakt z Uczestnikiem będzie możliwy poprzez wychowawców czy kierownika kolonii. Samodzielny kontakt Uczestnika z Rodzicem/Opiekunem odbywa się w wyznaczonych godzinach w porze odpoczynku poobiedniego.

 

 

Co spakować?

Odzież:
 • koszulka z krótkim i z długim rękawem
 • majtki
 • skarpetki
 • spodnie, sukienki
 • wygodna odzież sportowa (leginsy, dresy, krótkie spodenki)
 • piżama
 • ciepły sweter, bluza
 • obuwie (pełne – na deszcz, letnie –sportowe, sandały; kąpielowe – klapki, japonki)
 • kurtka przeciwdeszczowa
 • kąpielówki, strój kąpielowy
 • nakrycie głowy

 

Przybory higieny osobistej:
 • szczoteczka i pasta do zębów,
 • mydło,
 • szampon,
 • ręczniki min 2 szt.
 • kosmetyki do opalania, wysokie filtry
 • środki przeciw owadom

 

Lekarstwa
 • jeżeli dziecko przyjmuje takowe na co dzień

 

 

FAQ czyli może jest coś o co chciałabyś zapytać a my już mamy na to odpowiedź 🙂

 

Jakie ubezpieczenie jest zawarte w cenie?

Wszyscy uczestnicy w cenie kolonii posiadają ubezpieczenie NNW do 10 000 zł.

 

Czym się kierować, aby wybrać odpowiedni profil? Czy może dziecko zmienić profil w trakcie trwania kolonii?

Różne są pomysły na wybór profilu, najważniejsze są preferencje dzieci, o których warto z nimi porozmawiać. Z naszych doświadczeń wynika, że wszystkie proponowane zajęcia są dla dzieci atrakcyjne, więc chętnie biorą w nich udział. Każdy z profili ma swoją indywidualną specyfikę, jednak kolonie są tak skonstruowane, że każde dziecko może korzystać ze wszystkich propozycji profilowych wedle uznania, w czasie kolonii jest też dzień w którym grupy ”zamieniają” się profilami i mogą doświadczyć „specjalnych działań zarezerwowanych tylko dla danego profilu”.

Naszym najważniejszym celem jest to by dzieci na naszej kolonii dobrze się bawiły, wypoczywały, uczyły się i doświadczały wielu przyjemnych i niezapomnianych zdarzeń…..

 

Ile jest czasu na wpłatę od momentu zrobienia rezerwacji?

Gwarancją rezerwacji miejsca jest przesłanie na adres mailowy m.barczynski@kierunekrozwoj.org umowy zgłoszenia oraz wpłata zaliczki 30% ceny imprezy w przeciągu 7 dni. Opłatę należy przesyłać na rachunek bankowy: 45 1750 0012 0000 0000 2755 8933 z dopiskiem  „Rozwojowe Wakacje – Imię i Nazwisko Uczestnika”

 

Czy organizator przewiduje zniżki w przypadku rodzeństwa?

Tak, przewidziana jest zniżka 200 zł na każde dziecko.

 

Czy w przypadku rezygnacji z udziału w kolonii ponoszę jakieś koszty i czy mogę się jakoś zabezpieczyć?

Szczegóły opisane w Rozdział VII pkt – Rezygnacja z imprezy

W przypadku rozwiązania Umowy przez Uczestnika z przyczyn nieleżących po stronie Organizatora (brak odpowiednich dokumentów niedotrzymanie terminów płatności, itp.) albo odstąpienia od umowy, Organizator dokonuje potrąceń z wpłatą Uczestnika, w wysokości poniesionych kosztów związanych z imprezą, jednak nie więcej niż:

 1. 200 zł przy rezygnacji począwszy od dnia pierwszej wpłaty do 31 dnia przed datą rozpoczęcia imprezy
 2. 50% ceny imprezy przy rezygnacji od 30 do 14 dnia przed rozpoczęciem imprezy
 3. 60% ceny imprezy przy rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni od daty rozpoczęcia imprezy
 4. 80% ceny imprezy w przypadku niestawienia się na miejsce zbiórki w dniu rozpoczęcia imprezy

  

Ile dzieci będzie miał pod opieką jeden opiekun?

Zgodnie z przepisami wychowawca będzie sprawował opiekę maksymalnie nad 15 dzieci. Dodatkowo najmłodsze grupy będzie wspomagał także wolontariusz.

 

Jaki autokar przewiezie dzieci? Ile zajmie podróż? Czy będzie przerwa na posiłek?

Podróż trwa ok 2,5 do 3 godzin w zależności od natężenia ruchu. Firma przewozowa od lat współpracująca z naszą Fundacją udostępniając doświadczonych kierowców,  wygodne autokary posiadające wszelkie wymagane atesty, pozwolenia etc. Przewidywane są dwa-trzy postoje. Należy przygotować posiłek dla dziecka na czas podróży, natomiast woda mineralna będzie dostępna w czasie jazdy autokarem. Po przyjeździe na miejsce będzie podawany obiad.

 

Kiedy i skąd będzie wyjazd?

Wyjazd z Warszawy, dokładne miejsce i godzinę podamy na 14 dni przed terminem wyjazdu.

 

Czy dziecko powinno być przygotowane na dodatkowe wydatki np. związane z biletami do kina, muzeum czy na wystawy?

Wszystkie wymienione atrakcje w programie kolonii mieszczą się w cenie. Ponadto za dodatkową opłatą dla chętnych jest możliwość korzystania pod okiem instruktorów np. ze ścianki wspinaczkowej, quadów, zorbingu, paintballu.

 

Moje dziecko jest nieśmiałe, w jaki sposób ułatwiają Państwo adaptację?

Zachęcamy rodziców do indywidualnej rozmowy z kierownikiem kolonii przed wyjazdem w celu zdiagnozowania trudności. Przekazujemy wszelkie niezbędne informacje wychowawcy, który indywidualnie podejmie kontakt z dzieckiem, aby je jak najlepiej zrozumieć i pomóc mu w adaptacji. Ponadto przez pierwsze dwa dni skupiamy się na wielu zabawach i ćwiczeniach integracyjnych w grupach, które sprzyjają oswojeniu się dziecka z grupą a także umożliwiają wychowawcom zaobserwowanie potrzeb dziecka. W razie potrzeby możliwy jest dodatkowy kontakt z kierownikiem. Jednakże chcemy podkreślić i dodać otuchy troskliwym Rodzicom – nasze doświadczenia są takie, że wszystkie dzieci, które do tej pory były z nami na koloniach zostały do końca i nie było problemów z adaptacją i pobytem.

 

W jaki sposób mogę dziecku dosłać pieniądze, gdyby były potrzebne dodatkowe środki?

Przekazem pocztowym na adres ośrodka lub na konto podane przy wpłatach za kolonie.

 

Jak podchodzą Państwo do specjalnych potrzeb żywieniowych (diety, alergie)?

Przed podpisaniem umowy rozmawiamy z rodzicami i ustalamy różne możliwości, jesteśmy otwarci na różne potrzeby dzieci.

 

W jaki sposób będą dzieci dzielone na grupy, czy rodzeństwo będzie mogło być w tym samym pokoju?

Dzieci dzielone są na grupy według wieku i profilu, natomiast w domkach wg preferencji dzieci np. rodzeństwo, jeżeli taka będzie wola, czy jeżeli dzieci wcześniej się znały, też mogą być razem w pokoju. Generalna zasada jest taka, że to dzieci same się dobierają, są też sytuacje przenosin w trakcie trwania kolonii o ile jest taka potrzeba, jesteśmy na to jak najbardziej otwarci.

 

W jaki sposób mogę skontaktować się z dzieckiem? Czy dziecko może mieć swój telefon komórkowy?

Nie zalecamy zabierania telefonów komórkowych. Telefony komórkowe mogą być zabierane tylko na własną odpowiedzialność Uczestnika. Telefony są zbierane przez wychowawcę i oddawane dzieciom codziennie w porze odpoczynku poobiedniego. Kontakt z Uczestnikiem będzie też możliwy poprzez wychowawców czy kierownika kolonii. Samodzielny kontakt Uczestnika z Rodzicem/Opiekunem odbywa się w wyznaczonych godzinach w porze odpoczynku poobiedniego.

Telefon do kierownika kolonii od 9.00 – 20.00. Maciej Barczyński tel. 608 054 878.

 

Czy dzieci mogą zabrać tablet, mp3 lub inne?

Nie zachęcamy do zabierania m.in. tabletów starając się tak wypełnić czas, żeby dziecko „zapomniało” że takie sprzęty istnieją. Umiejętność spędzania czasu bez elektronicznych gadżetów jest niezwykle istotna i sprzyja rozwojowi intelektualnemu, fizycznemu i społecznemu, umożliwia dziecku wejście w relacje z drugim człowiekiem. Innym z powodów jest też ewentualna sytuacja zgubienia, uszkodzenia, zniszczenia, korzystania w czasie np. ciszy nocnej, przeszkadzania innym, nierównego traktowania. Zabranie tabletu czy innych sprzętów elektronicznych jest decyzją Państwa i na własną odpowiedzialność uczestnika. Organizator nie bierze odpowiedzialności za zniszczenie czy zgubienie sprzętu.

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

GALERIA ZDJĘĆ

ZGŁOSZENIA I CENNIK