2 turnusy:

5-15.08.2018 – dzieci 13-17 lat 

15-25.08.2018 – dzieci 6-12 lat

Inwestycja:

CENA: 1599 zł/os

RODZEŃSTWO: 1399 zł/os

ZGŁOSZENIA DO KOŃCA LIPCA

Wybierz holistyczny rozwój osobisty dla swojego dziecka!

 

Fundacja Kierunek Rozwój

…od sześciu lat jest organizatorem rozwojowych kolonii dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci w wieku 6-17 lat do skorzystania w ramach naszej oferty z atrakcyjnego i wartościowego wypoczynku w ramach „Rozwojowych Wakacji”.

 

Misja i cel „Rozwojowych Wakacji”

…to stwarzanie Twojemu dziecku okazji do rozwoju  fizycznego i psychospołecznego w atmosferze wypełnionej atrakcjami, zabawą, radością, dobrą energią i kreatywnością. Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby uczestnicy kolonii dobrze się bawili i czuli w swoim towarzystwie a po wyjeździe byli wypoczęci i przepełnieni pozytywną energią 🙂

 

Propozycja „Rozwojowe Wakacje”

…jest wynikiem wieloletnich doświadczeń zarówno codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą jak i pracy w warunkach kolonijnych podczas wakacji.

Nasze dotychczasowe obserwacje pomogły nam tak dobrać i skonstruować program kolonii, by w pełni odpowiadał na oczekiwania i potrzeby dzieci oraz rodziców.  Współpracujemy z CUD GROCHÓW – Studio Rozwoju i Edukacji wraz z którym wspólnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o elementy wszechstronnego rozwoju osobistego. Dziecko podczas kolonii doświadczy więc m.in. różnych zajęć sportowych, warsztatów pobudzających kreatywność i wyobraźnię oraz rozwój osobisty, jak i zajęć z zakresu relaksacji jak joga i mindfulness.

 

Program „Rozwojowych Wakacji”

…przewiduje aktywny wypoczynek. Jest to unikatowa propozycja dla dzieci i rodziców na rynku ofert kolonijnych. Zadbamy o wypoczynek, atrakcje, ale nie mniej ważnym elementem będzie wspieranie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego.

 

Dzieci posiadają wrodzoną i naturalną ciekawość świata i uważność. Lubią doświadczać, eksperymentować, cieszyć się odkryciami, dopytywać. Jednak wielość kolorowych, głośnych bodźców płynących z otaczającego nas świata, dostęp do współczesnych technologii (telefony, tablety, gry) powoduje utratę tych zdolności. Technologia również wdraża w nasze pociechy ‘siedzący’ tryb spędzania wolnego czasu, ograniczając potencjalny rozwój fizyczny jak i społeczny.

Kolonie rozwojowe wakacje mają na celu zachowanie wszystkich naturalnych zdolności z którymi dzieci się rodzą a które mogą z czasem zanikać. W trakcie kolonii dziecko zapozna się z różnymi formami zajęć które pomogą nie tylko nie utracić naturalnych umiejętności ale aktywnie je rozwijać poprzez zróżnicowane formy zajęć. Wszystkie poniżej opisane bloki zajęć odbywają się w trakcie kolonii bez dodatkowych opłat i są one częścią wyjazdu.

 

Zajęcia JOGI są dla dzieci atrakcyjną i ciekawą formą ruchu i zabawy, a połączone z nauką technik wyciszenia (w czasie treningów mindfulness) dają niesamowite efekty. W trakcie zajęć dzieci w przyjaznej atmosferze uczą się świadomości ciała, koordynacji ruchowej, rozwijają koncentrację, twórczość a także uczą się współdziałania w grupie. Dzieci, które praktykują jogę są spokojniejsze, bardziej szczęśliwe, uważne, lepiej radzą sobie ze stresem, rzadziej wchodzą w konflikty z rówieśnikami i osiągają lepsze wyniki w nauce.

Dzięki ćwiczeniom MINDFULNESS dzieci reagują mniej impulsywnie i uczą się akceptować, że nie wszystko w życiu jest przyjemne. Uczą się zwracać łagodną uwagę na to, co jest dla nich trudnością w danej sytuacji. I po jakimś czasie mogą zrozumieć, że trudności są częścią życia, są po to aby się czegoś nauczyć. Umiejętność autoregulacji emocji i przezwyciężanie trudności to jedne z najważniejszych korzyści z praktyki mindfulness.

Na koloniach kultywujemy sprawdzonej zasadzie „RUCH TO ZDROWIE”. Aktywność fizyczna jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Sport pomaga również rozwijać umiejętności społeczne. Aktywne dzieci łatwo nawiązują kontakty z innymi są pogodne i wesołe. Mają wpojone zasady fair play zarówno na boisku jak i w życiu codziennym. Jeżeli dziecko ma zaszczepione od dzieciństwa bycie aktywnym ruchowo procentuje to w wieku dorosłym.

Ćwicząc, dziecko uczy się rozpoznawać swoje słabości i mocne punkty, stawia sobie cele i dąży do nich. Sukces wynagradza mu wysiłek i mobilizuje do kolejnych wyzwań, a porażka staje się jedynie krokiem na drodze do zwycięstwa. Tak uzbrojony maluch, a później dorosły, łatwiej mierzy się ze światem i jest pewniejszy siebie. Na jego samopoczucie wpływa również sprawność i wysportowane ciało, w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

W czasie zajęć sportowych dzieci będą poznawały różne dyscypliny sportowe, poznają gry zespołowe i ćwiczenia fizyczne, wszystko odbywać się będzie w przyjaznej atmosferze i w sposób odpowiadający możliwościom dzieci.
Będziemy również ćwiczyć i rozwijać KREATYWNOŚĆ, czyli innymi słowy uczyć dzieci dostrzegania w rzeczach zwyczajnych tego, co niezwykłe. W tym bloku, kreatywność jest postawą, która umożliwi dziecku z jednej strony odnaleźć nowe aspekty w tym, co znane i bliskie, z drugiej zaś stawanie w obliczu tego co nowe i obce. Tworząc, dzieci rozwijają myślenie nieszablonowe. Uczą  się eksplorować, kojarzyć i przekształcać. Pozbywają się krytycznego podejścia do własnych pomysłów i innych. Dzięki twórczej aktywności dzieci stają się ciekawe świata i lepiej go rozumieją.

W trakcie tych zajęć dzieci będą miały stworzone odpowiednie warunki do rozwijania kreatywności i twórczego myślenia, a przede wszystkim będą się dobrze bawić, dlatego też na zajęciach będzie pojawiało się wiele zabaw i gier ruchowych i integracyjnych, odbywać się będą także różnorakie formy plastyczne i artystyczne.

 

 CELE NASZYCH KOLONII:

 • trening kreatywności
 • nauka kreatywnego rozwiązywania problemów
 • rozwijanie umiejętności teatralnych oraz plastycznych
 • ćwiczenie autoprezentacji
 • pozbycie się krytyki własnych pomysłów i innych
 • nabycie pozytywnego nastawienia do siebie i innych
 • poznanie podstawowych zagadnień jogi i mindfulness
 • zaproszenie do ciekawości świata
 • wspieranie empatii
 • rozpoznawanie emocji
 • łagodzenie trudnych emocji
 • Rozwój sprawności fizycznej
 • Wzmocnienie odporności
 • Relaks i lepsze radzenie sobie ze stresem
 • Zapoznanie z różnymi dyscyplinami sportowymi
 • Większa elastyczność i wydolność organizmu
 • Nauka współpracy w grupie
 • Rozwój motywacji i samodyscypliny
 • Doświadczanie sukcesów i pokonywanie własnych ograniczeń

Program kolonii:

8:00 Pobudka
8.30 Śniadanie
10.00 Krąg poranny – omówienie spraw bieżących, zebranie pomysłów
10.30-11.00 Zajęcia profilowe
11.00 -14.00 Czas warsztatów, czas pomysłów dzieci i wychowawców (np. spacery, gry terenowe, wycieczki rowerowe, plażowanie)
14.00 Obiad
14.30-15.30 Przerwa poobiednia
15.30- 17.30 Czas warsztatów, czas pomysłów dzieci i wychowawców (np. spacery, gry terenowe, wycieczki rowerowe, plażowanie)
17.30 – 18.30 Zajęcia profilowe
19:00 – 19:30 Kolacja
19:30 – 20:30 Zajęcia wieczorne: integracja i zabawa
21:00 Wieczorny krąg, przygotowanie się do spania, czytanie książek
21.30 Cisza nocna

 

Ośrodek to…

Kolonie prowadzone są na Mazurach, w Ośrodku Kolonijnym Danusia II, który znajduje się w Lidzbarku Welskim, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego, w lesie, nad Jeziorem Lidzbarskim. To wielokrotnie sprawdzone przez Fundację miejsce spełniające wszelkie warunki zarówno formalne jak i bytowe. Właściciel ośrodka jest osobą od ponad czterdziestu lat związany z pracą z dziećmi i młodzieżą znający doskonale ich potrzeby i oczekiwania. Okolica, w jakiej znajduje się Ośrodek, sprzyja wszelkim formom rekreacji, wypoczynku i wielu atrakcyjnym formom spędzania czasu. Zapewniamy korzystanie z rowerów, sprzętu wodnego.Dostęna jest plaża z całą infrastrukturą, zjeżdżalnią, boiskami, opieką ratowników, miejscami wydzielonymi do bezpiecznej kąpieli dostosowanymi do indywidualnych umiejętności pływackich.

Więcej o ośrodku znajdziesz TUTAJ.

 

Nasza kadra

…to ludzie na co dzień pracujący z dziećmi, prowadzący zajęcia rozwojowe, psychoedukacyjne w szkołach (psychologowie, pedagodzy, trenerzy rozwojowi) również z wieloletnim doświadczeniem pracy na koloniach i znający zarówno ośrodek, jak i jego okolicę. Kierownikiem kolonii jest Maciej Barczyński – terapeuta, trener, coach. Osoba z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. Jest również superwizorem kadry i mentorem wielu wychowawców i trenerów.

Dokładne sylwetki naszych trenerów i wychowawców znajdziesz TUTAJ.

 

Wyjazd na kolonie zawsze wzbudza w dziecku emocje, ciekawość a czasem niepokój związany z nowym miejscem i sytuacją. Fundacja Kierunek Rozwój udostępnia Państwu ważne informacje dla Rodzica i niezbędnik uczestnika „Rozwojowych Wakacji”, aby pomóc Państwu i dziecku, jak najlepiej przygotować się do wakacyjnego wypoczynku.

 

Przejdź do zakładki Zgłoszenia i cennik

 

Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań drogą mailową, telefoniczną a także poprzez nasz profil na Facebooku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

GALERIA ZDJĘĆ

ZGŁOSZENIA I CENNIK