Ośrodek Wczasowo-Kolonijny BARKA

Ośrodek Wczasowo Kolonijny BARKA położony jest w centrum Jarosławca zaledwie 200 m od zejścia na plażę i 300 m od latarni morskiej stanowiącej wielką atrakcję miejscowości.

Na terenie Ośrodka Wczasowo-Kolonijnego BARKA do dyspozycji jest 28 domków campingowych oraz pokoje dla wychowawców.

Ośrodek zapewnia:
 • Zakwaterowanie w nowych, drewnianych domkach (ogrzewanych) z pełnym z pełnym węzłem sanitarnym i TV,
 • Całodzienne wyżywienie we własnej stołówce – 3 posiłki (kuchnia domowa) + podwieczorek, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady serwowane do stolika,
 • Opiekę medyczną przez całą dobę,
 • Boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, nordic walking,
 • Dyskoteki, karaoke,
 • Plac zabaw – suchy basen dla młodszych dzieci,
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • Świetlice ze sprzętem rekreacyjnym, piłkarzyki, bilard, stoły do ping-ponga,
 • Kąpiel w krytym basenie, opieka ratownika,
 • Suchy prowiant na drogę powrotną i na całodzienne wycieczki,
 • Opieka ratownika na plaży.

Teren Ośrodka Kolonijnego jest ogrodzony, oświetlony i w nocy strzeżony.

Jarosławiec to stara, nadmorska wieś rybacka z XVI wieku. Od szeregu lat cieszy się ogromnym powodzeniem jako miejscowość letniskowo-wypoczynkowa. Jedną z atrakcji Jarosławca jest latarnia morska o wysokości 33,3 m. zbudowana w 1836 roku oraz pomnik przedstawiający rybaka przy swojej codziennej pracy. Charakterystycznym elementem krajobrazu jest tutaj ryglowa zabudowa z XIX wieku. Turyści odwiedzający tą miejscowość, miło spędzają czas opalając się na piaszczystej 7 kilometrowej plaży. W okresie jesienno-wiosennym duże nasycenie powietrza jodem powoduje napływ Gości z terenów ekologicznie zagrożonych oraz osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych.

Atrakcją są tu również strome brzegi klifowe, porośnięte drzewami (stanowiska sosny czarnej) oraz roślinnością wydmową z chronionym Mikołajkiem nadmorskim. Turystom zmotoryzowanym polecamy wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego (ruchome wydmy) oraz jego muzeum, w którego zbiorach znajdują się unikalne eksponaty flory i fauny.

W Jarosławcu znajduje się również Muzeum Bursztynu. W jego zasobach znajduje się ponad 1500 eksponatów, z których około 200 jest zamiennie prezentowanych na ekspozycjach. Przygotowano również kilkadziesiąt opracowań naukowych oraz wiele krótkich ciekawostek o bursztynie, które zostały umieszczone na ścieżce zwiedzania oraz w kioskach multimedialnych. W muzeum odbywają się liczne wystawy czasowe powiązane z bursztynem lub okolicą Jarosławca, są one prezentowane w kolejnych sezonach letnich.

Liczne szlaki turystyczne przeznaczone dla wycieczek pieszych i rowerowych zapewnią Wam mnóstwo niezapomnianych wrażeń związanych z pięknymi okolicami Jarosławca. Urokliwe lasy obfitują w owoce runa leśnego dlatego też w okresie po sezonowym zapraszamy serdecznie amatorów grzybobrania. Wędkarzom polecamy połów ryb na morzu lub na jeziorze Wicko. Na przystani rybackiej można kupić świeżą rybę – prosto z morza. Atrakcją turystyczną jest kanał przeciwsztormowy łączący jezioro Wicko z morzem. Stałą imprezą, odbywającą się co roku jest Międzynarodowy Bieg Po Plaży oraz Ogólnopolski Bieg na Orientację. Zapraszamy na przejażdżki konne, przejażdżki bryczką oraz rejsy wycieczkowe po morzu kutrem rybackim.

W Jarosławcu znajduje się również nowoczesny kompleks basenów z podgrzewaną wodą – wewnętrznych oraz zewnętrznych Panorama Morska. To prawdziwa gratka zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.


Sprawdź ceny i formularz zgłoszenia TUTAJ

 

Więcej informacji na temat ośrodka na stronie: http://barka-jaroslawiec.pl/

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

ZGŁOSZENIA I CENNIK

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

GALERIA ZDJĘĆ

KONTAKT Z ORGANIZATOREM