I turnus: 6.08-16.08.2020

II turnus: 17.08-27.08.2020

Kolonie są dla dzieci klas I-VI Szkoły Podstawowej

Inwestycja:

CENA: 1890 zł/os

ZGŁOSZENIA DO POŁOWY CZERWCA!

PROMOCJA! -100 pln od ceny regularnej przy wpłacie za całość do końca marca 2020

Wybierz holistyczny rozwój osobisty dla swojego dziecka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fundacja Kierunek Rozwój

od siedmiu lat jest organizatorem rozwojowych kolonii dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat do skorzystania w ramach naszej oferty z atrakcyjnego i wartościowego wypoczynku w ramach „Rozwojowych Wakacji”.

Misja i cel „Rozwojowych Wakacji”

…to stwarzanie Twojemu dziecku okazji do rozwoju  fizycznego i psychospołecznego w atmosferze wypełnionej atrakcjami, zabawą, radością, dobrą energią i kreatywnością. Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby uczestnicy kolonii dobrze się bawili i czuli w swoim towarzystwie a po wyjeździe byli wypoczęci i przepełnieni pozytywną energią 🙂

Propozycja „Rozwojowe Wakacje”

…jest wynikiem wieloletnich doświadczeń zarówno codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą jak i pracy w warunkach kolonijnych podczas wakacji.

Nasze dotychczasowe obserwacje pomogły nam tak dobrać i skonstruować program kolonii, by w pełni odpowiadał na oczekiwania i potrzeby dzieci oraz rodziców. Współpracujemy z CUD GROCHÓW – Studio Rozwoju i Edukacji wraz z którym wspólnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o elementy wszechstronnego rozwoju osobistego. Dziecko podczas kolonii doświadczy więc m.in. różnych zajęć sportowych, warsztatów pobudzających kreatywność i wyobraźnię oraz rozwój osobisty, jak i zajęć z zakresu relaksacji jak joga i mindfulness.

Program „Rozwojowych Wakacji”

…przewiduje aktywny wypoczynek. Jest to unikatowa propozycja dla dzieci i rodziców na rynku ofert kolonijnych. Zadbamy o wypoczynek, atrakcje, ale nie mniej ważnym elementem będzie wspieranie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego.

Dzieci posiadają wrodzoną i naturalną ciekawość świata i uważność. Lubią doświadczać, eksperymentować, cieszyć się odkryciami, dopytywać. Jednak wielość kolorowych, głośnych bodźców płynących z otaczającego nas świata, dostęp do współczesnych technologii (telefony, tablety, gry) powoduje utratę tych zdolności. Technologia również wdraża w nasze pociechy ‘siedzący’ tryb spędzania wolnego czasu, ograniczając potencjalny rozwój fizyczny jak i społeczny.

Kolonie rozwojowe wakacje mają na celu zachowanie wszystkich naturalnych zdolności z którymi dzieci się rodzą, a które mogą z czasem zanikać. W trakcie kolonii dziecko zapozna się z różnymi formami zajęć które pomogą nie tylko nie utracić naturalnych umiejętności ale aktywnie je rozwijać poprzez zróżnicowane formy zajęć. Wszystkie poniżej opisane bloki zajęć odbywają się w trakcie kolonii bez dodatkowych opłat i są one częścią wyjazdu.

Zajęcia JOGI są dla dzieci atrakcyjną i ciekawą formą ruchu i zabawy, a połączone z nauką technik wyciszenia, skupienia i relaksacji dają niesamowite efekty. W trakcie zajęć dzieci w przyjaznej atmosferze uczą się świadomości ciała, koordynacji ruchowej, rozwijają koncentrację, twórczość, a także uczą się samodzielnego wyciszania. Dzieci, które praktykują jogę są spokojniejsze, bardziej szczęśliwe, uważne, lepiej radzą sobie ze stresem, rzadziej wchodzą w konflikty z rówieśnikami i osiągają lepsze wyniki w nauce.

Dzięki ćwiczeniom MINDFULNESS dzieci reagują mniej impulsywnie i uczą się akceptować, że nie wszystko w życiu jest przyjemne. Uczą się zwracać łagodną uwagę na to, co jest dla nich trudnością w danej sytuacji. I po jakimś czasie mogą zrozumieć, że trudności są częścią życia, są po to aby się czegoś nauczyć. Umiejętność autoregulacji emocji i przezwyciężanie trudności to jedne z najważniejszych korzyści z praktyki mindfulness.

Joga oraz treningi mindfulness poprzez zabawę i eksperymenty budzą na nowo uważność życia! Dzieci na nowo, chętnie i świadomie odbierają siebie i świat. Zajęcia relaksacyjne pozwalają się wyciszyć po szkolnych stresach, wzmacniają samoocenę i pewność siebie. Wykonując pozycje  drzewa, psa z głową do góry lub psa z głową w dół, lwa, orła, wojownika… dzieciaki nie tylko rozwijają się fizycznie ale także tworzą dzieła dziecięcej wyobraźni!

Na koloniach kultywujemy sprawdzonej zasadzie „RUCH TO ZDROWIE”. Aktywność fizyczna jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Dzieci potrzebują się ruszać, choć czasami łatwiej im zasiąść przed komputerem, PS4, czy innymi cyfrowymi gadżetami. Dzieci, które są nauczone i zachęcone, aby aktywnie spędzać czas mają o wiele lepszą koncentrację, koordynację ruchową a ponadto lepiej sypiają. Sport pomaga również rozwijać umiejętności społeczne. Aktywne dzieci łatwo nawiązują kontakty z innymi są pogodne i wesołe. Mają wpojone zasady fair play zarówno na boisku jak i w życiu codziennym. Jeżeli dziecko ma zaszczepione od dzieciństwa bycie aktywnym ruchowo procentuje to w wieku dorosłym.

Ćwicząc, dziecko uczy się rozpoznawać swoje słabości i mocne punkty, stawia sobie cele i dąży do nich. Sukces wynagradza mu wysiłek i mobilizuje do kolejnych wyzwań, a porażka staje się jedynie krokiem na drodze do zwycięstwa. Tak uzbrojony maluch, a później dorosły, łatwiej mierzy się ze światem i jest pewniejszy siebie. Na jego samopoczucie wpływa również sprawność i wysportowane ciało, w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

W czasie zajęć sportowych dzieci będą poznawały różne dyscypliny sportowe, poznają gry zespołowe i ćwiczenia fizyczne, wszystko odbywać się będzie w przyjaznej atmosferze i w sposób odpowiadający możliwościom dzieci.

Sport jest świetną opcją dla dzieci, które lubią dynamiczny ruch, są aktywne fizycznie i lubią pożytkować swoją energię podczas ćwiczeń, gier i zabaw sportowych. To także świetne uzupełnienie dla tych dzieci, które potrzebują się „rozruszać”, czy to z powodu zbędnych kilogramów, czy też dlatego, że podczas nauki szkolnej spędzały zdecydowanie za dużo czasu w pozycji siedzącej.

Będziemy również ćwiczyć i rozwijać KREATYWNOŚĆ, czyli innymi słowy uczyć dzieci dostrzegania w rzeczach zwyczajnych tego, co niezwykłe. W tym bloku, kreatywność jest postawą, która umożliwi dziecku z jednej strony odnaleźć nowe aspekty w tym, co znane i bliskie, z drugiej zaś stawanie w obliczu tego co nowe i obce. Tworząc, dzieci rozwijają myślenie nieszablonowe. Uczą  się eksplorować, kojarzyć i przekształcać. Pozbywają się krytycznego podejścia do własnych pomysłów i innych. Dzięki twórczej aktywności dzieci stają się ciekawe świata i lepiej go rozumieją.

W trakcie tych zajęć dzieci będą miały stworzone odpowiednie warunki do rozwijania kreatywności i twórczego myślenia, a przede wszystkim będą się dobrze bawić, dlatego też na zajęciach będzie pojawiało się wiele zabaw i gier ruchowych i integracyjnych, odbywać się będą także różnorakie formy plastyczne i artystyczne.

 

CELE NASZYCH KOLONII:

 • trening kreatywności
 • nauka kreatywnego rozwiązywania problemów
 • rozwijanie umiejętności teatralnych oraz plastycznych
 • ćwiczenie autoprezentacji
 • pozbycie się krytyki własnych pomysłów i innych
 • nabycie pozytywnego nastawienia do siebie i innych
 • poznanie podstawowych zagadnień jogi i mindfulness
 • zaproszenie do ciekawości świata
 • wspieranie empatii
 • rozpoznawanie emocji
 • łagodzenie trudnych emocji
 • Rozwój sprawności fizycznej
 • Wzmocnienie odporności
 • Relaks i lepsze radzenie sobie ze stresem
 • Zapoznanie z różnymi dyscyplinami sportowymi
 • Większa elastyczność i wydolność organizmu
 • Nauka współpracy w grupie
 • Rozwój motywacji i samodyscypliny
 • Doświadczanie sukcesów i pokonywanie własnych ograniczeń

 

Program kolonii:

8:00 Pobudka
8.30/9.00 Śniadanie
10.00 Krąg poranny – omówienie spraw bieżących, zebranie pomysłów
10.30-11.00 Zajęcia profilowe
11.00 -14.00 Czas warsztatów, czas pomysłów dzieci i wychowawców (np. spacery, gry terenowe, wycieczki rowerowe, plażowanie)
14.00 Obiad
14.30-15.30 Przerwa poobiednia
15.30- 17.30 Czas warsztatów, czas pomysłów dzieci i wychowawców (np. spacery, gry terenowe, wycieczki rowerowe, plażowanie)
17.30 – 18.30 Zajęcia profilowe
19:00 – 19:30 Kolacja
19:30 – 20:30 Zajęcia wieczorne: integracja i zabawa
21:00 Wieczorny krąg, przygotowanie się do spania, czytanie książek
21.30 Cisza nocna

 

Ośrodek to…

Ośrodek Wczasowo Kolonijny BARKA położony jest w centrum Jarosławca zaledwie 200 m od zejścia na plażę i 300 m od latarni morskiej stanowiącej wielką atrakcję miejscowości.

Na terenie Ośrodka Wczasowo-Kolonijnego BARKA do dyspozycji jest 28 domków campingowych oraz pokoje dla wychowawców.

Ośrodek zapewnia:
 • Zakwaterowanie w nowych, drewnianych domkach (ogrzewanych) z pełnym z pełnym węzłem sanitarnym i TV,
 • Całodzienne wyżywienie we własnej stołówce – 3 posiłki (kuchnia domowa) + podwieczorek, śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiady serwowane do stolika,
 • Opiekę medyczną przez całą dobę,
 • Boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, nordic walking,
 • Dyskoteki, karaoke,
 • Plac zabaw – suchy basen dla młodszych dzieci,
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek,
 • Świetlice ze sprzętem rekreacyjnym, piłkarzyki, bilard, stoły do ping-ponga,
 • Kąpiel w krytym basenie, opieka ratownika,
 • Suchy prowiant na drogę powrotną i na całodzienne wycieczki,
 • Pobyt wychowawców – 1 wych. na 15 uczestników-wliczony w koszty,
 • Opieka ratownika na plaży.

Więcej o ośrodku znajdziesz TUTAJ.

 

Nasza kadra

…to ludzie na co dzień pracujący z dziećmi, prowadzący zajęcia rozwojowe, psychoedukacyjne w szkołach (psychologowie, pedagodzy, trenerzy rozwojowi) również z wieloletnim doświadczeniem pracy na koloniach i znający zarówno ośrodek, jak i jego okolicę. Kierownikiem kolonii jest Maciej Barczyński – terapeuta, trener, coach. Osoba z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. Jest również superwizorem kadry i mentorem wielu wychowawców i trenerów.

Dokładne sylwetki naszych trenerów i wychowawców znajdziesz TUTAJ.

 

Wyjazd na kolonie zawsze wzbudza w dziecku emocje, ciekawość a czasem niepokój związany z nowym miejscem i sytuacją. Fundacja Kierunek Rozwój udostępnia Państwu ważne informacje dla Rodzica i niezbędnik uczestnika „Rozwojowych Wakacji”, aby pomóc Państwu i dziecku, jak najlepiej przygotować się do wakacyjnego wypoczynku.

Przejdź do zakładki Zgłoszenia i cennik

Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań drogą mailową, telefoniczną a także poprzez nasz profil na Facebooku.

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

ZGŁOSZENIA I CENNIK

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

GALERIA ZDJĘĆ

KONTAKT Z ORGANIZATOREM