Dlaczego Sport?

Powszechne wiadomo, że „ruch to zdrowie”, a aktywność fizyczna jest istotnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Dzieci potrzebują się ruszać, choć czasami łatwiej im zasiąść przed komputerem, PS4, czy innymi cyfrowymi gadżetami. Dzieci, które są nauczone i zachęcone, aby aktywnie spędzać czas mają o wiele lepszą koncentrację, koordynację ruchową a ponadto lepiej sypiają. Sport pomaga  również rozwijać umiejętności społeczne. Aktywne dzieci łatwo nawiązują kontakty z innymi są pogodne i wesołe. Mają wpojone zasady fair play zarówno na boisku jak i w życiu codziennym. Jeżeli dziecko ma zaszczepione od dzieciństwa bycie aktywnym ruchowo procentuje to w wieku dorosłym.  Właśnie z tych powodów Fundacja wprowadziła podczas kolonii profil Sport.

Ćwiczące dziecko uczy się rozpoznawać swoje słabości i mocne punkty, stawia sobie cele i dąży do nich. Sukces wynagradza mu wysiłek i mobilizuje do kolejnych wyzwań, a porażka staje się jedynie krokiem na drodze do zwycięstwa. Tak uzbrojone dziecko łatwiej mierzy się ze światem i jest pewniejsze siebie. Na jego samopoczucie wpływa również sprawność i wysportowane ciało, w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

W czasie zajęć sportowych dzieci będą poznawały różne dyscypliny sportowe, poznają gry zespołowe i ćwiczenia fizyczne, wszystko odbywać się będzie w przyjaznej atmosferze i w sposób odpowiadający możliwościom dzieci.

 

Cele zajęć sportowych:

  • Rozwój sprawności fizycznej
  • Wzmocnienie odporności
  • Relaks i lepsze radzenie sobie ze stresem
  • Zapoznanie z różnymi dyscyplinami sportowymi
  • Większa elastyczność i wydolność organizmu
  • Nauka współpracy w grupie
  • Rozwój motywacji i samodyscypliny
  • Doświadczanie sukcesów i pokonywanie własnych ograniczeń
  • Nawiązanie przyjaźni

 

Sport jest świetną propozycją dla dzieci, które lubią dynamiczny ruch, są aktywne fizycznie i lubią pożytkować swoją energię podczas ćwiczeń, gier i zabaw sportowych. To także świetna opcja dla tych dzieci, które potrzebują się „rozruszać”, czy to z powodu zbędnych kilogramów, czy też dlatego, że podczas nauki szkolnej spędzały zdecydowanie za dużo czasu w pozycji siedzącej.

 

ZOBACZ WIĘCEJ:

O KOLONIACH

OPIS OŚRODKA

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICA/OPIEKUNA

KADRA

KONTAKT Z ORGANIZATOREM

GALERIA ZDJĘĆ

ZGŁOSZENIA I CENNIK