KOLONIE „Rozwojowe Wakacje” 2017! Nabór TRWA!

 

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje dla swojego dziecka?

 

Chciałabyś/chciałbyś aby przede wszystkim Twoje dziecko odpoczęło, ale i z korzyścią i rozwojem dla Ciała, Umysłu i Ducha?

 

Zapraszamy na KOLONIE „ROZWOJOWE WAKACJE” 2017!

To jedyna taka oferta na rynku łącząca wakacyjny wypoczynek z rozwojem osobistym Twojego dziecka!

  • 3 profile wypoczynku: SPORT, MINDFULNESS I JOGAKREATYWNOŚĆ I ROZWÓJ
  • 11 dni aktywnego wypoczynku w otoczeniu pięknych mazurskich jezior!
  • Sprawdzona doświadczona Kadra z wykształceniem psychologiczno-pedagogiczno-rozwojowym z kilku- lub kilkunastoletnim doświadczeniem pracy z ludźmi.

 

Fundacja Kierunek Rozwój od pięciu lat jest organizatorem rozwojowych kolonii dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do skorzystania w ramach naszej oferty z atrakcyjnego i wartościowego wypoczynku w ramach „Rozwojowych Wakacji”.

 

Misja i cel „Rozwojowych Wakacji” to stwarzanie Twojemu dziecku okazji do rozwoju  fizycznego i psychospołecznego w atmosferze wypełnionej atrakcjami, zabawą, radością, dobrą energią i kreatywnością. Zależy nam, żeby uczestnicy kolonii czuli się bezpiecznie, tworzyli dobre relacje rówieśnicze, byli akceptowani ze swoją indywidualnością, jednocześnie szanując granice innych i ich prawo do bycia sobą, a po zakończeniu kolonii byli wypoczęci i pewni siebie.

 

Propozycja „Rozwojowe Wakacje” jest wynikiem wieloletnich doświadczeń zarówno codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą jak i pracy w warunkach kolonijnych podczas wakacji.

Nasze dotychczasowe obserwacje pomogły nam tak dobrać i skonstruować program kolonii, by w pełni odpowiadał na oczekiwania i potrzeby dzieci oraz rodziców.  W tym roku do współpracy zaprosiliśmy CUD GROCHÓW – Studio Rozwoju i Edukacji i wspólnie rozszerzyliśmy naszą ofertę o elementy jogi i mindfulness. Rodzic wraz z dzieckiem ma możliwość wyboru wiodącego motywu kolonii w zależności od preferencji i potrzeb rozwojowych dziecka, stąd w ofercie znajdą Państwo profil sport, kreatywność i rozwój osobisty oraz joga i mindfulness.

 

Program „Rozwojowych Wakacji” przewiduje aktywny wypoczynek z elementami wspierania rozwoju dziecka. Jest to unikatowa oferta na rynku ofert kolonijnych. Szczegółowy program znajdą Państwo w zakładkach dotyczących poszczególnych profili kolonii.

 

Kolonie prowadzone są na Mazurach, w Ośrodku Kolonijnym Danusia II, który znajduje się w Lidzbarku Welskim, na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego, w lesie, nad Jeziorem Lidzbarskim. To wielokrotnie sprawdzone przez Fundację miejsce spełniające wszelkie warunki zarówno formalne jak i bytowe. Właściciel ośrodka jest osobą od ponad czterdziestu lat związany z pracą z dziećmi i młodzieżą znający doskonale ich potrzeby i oczekiwania. Okolica, w jakiej znajduje się Ośrodek, sprzyja wszelkim formom rekreacji, wypoczynku i wielu atrakcyjnym formom spędzania czasu. Zapewniamy korzystanie z rowerów, sprzętu wodnego. Posiadamy tam piękną, nowoczesną plażę z całą infrastrukturą, zjeżdżalnią, boiskami, opieką ratowników, miejscami wydzielonymi do bezpiecznej kąpieli dostosowanymi do indywidualnych umiejętności pływackich.

 

Nasza kadra to ludzie na co dzień pracujący z dziećmi, prowadzący zajęcia rozwojowe, psychoedukacyjne w szkołach (psychologowie, pedagodzy, trenerzy rozwojowi) również z wieloletnim doświadczeniem pracy na koloniach i znający zarówno ośrodek, jak i jego okolicę. Kierownikiem kolonii jest Maciej Barczyński – terapeuta, trener, coach. Osoba z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami. Jest również superwizorem kadry i mentorem wielu wychowawców i trenerów.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>